Aktualności

16.09.2017 – Gward i Open Air Day 2017 w 22 BLT w Królewie Malborskim.

KSSK Gward otrzymał zaproszenie od płk pil. Mirosława Zima dowódcy 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim aby uczestniczył w święcie jednostki. Oficjalnie święto lotnictwa na terenie obiektu 22 BLT rozpoczęło się od defilady orkiestry wojskowej oraz uroczystego apelu gdzie żołnierzom wręczono awanse na wyższe stopnie wojskowe. Od rana na lotnisku można było oglądać wystawy statyczne sprzętu lotniczego: Mig-29 n\b 77 z działkiem Działko GSZ-30, Mig-21 z historycznej kolekcji maszyn 22. BLT, Lim-2, Su-22M4 n\b 3817, I-22 Iryda, oraz czołg T91 Twardy z 9BKP z Braniewa, pojazdy wykorzystywane przez saperów czy przeciw lotniczego zestaw przeciw lotniczy ZUR-23. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ptaki w zwłaszcza sokoły pracujące, na co dzień na lotnisku 22 BLT jeden z nich wybrał sobie nasz namiot za miejsce do obserwacji. Oprócz nas zaprezentowali się także m.in. funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, strażacy wojskowi, grupy rekonstrukcji historycznej, modelarze samolotowi oraz grupa skoczków spadochronowych. Od godziny 14 rozpoczęły się pokazy dynamiczne w powietrzu MiG-a 29, za sterami tego drugiego siedział porucznik Rafał Pinkowski z malborskiej bazy, pierwszego pilota pokazowego w historii 22 BLT. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również nasza prezentacja broni, musieliśmy tego dnia opowiedzieć na ogromną ilość pytań dotyczących broni oraz działania naszego stowarzyszenia, a najczęściej fotografowanym naszym eksponatem był karabin maszynowy DSzK oraz Maxim . Jak również nasze pojazdy BRDM, UAZ, , Honker Karetka Wojskowa , Motor Dniepr – 650, Honker, oraz Pojazd Specjalny Mobilny Punkt Krwiodawstwa. Dla najmłodszych zwiedzających nasz kolega Wiesław Bomba przygotował niespodziankę karabiny ASG gdzie dzieci i młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Tysiące osób zdecydowało się w sobotę odwiedzić lotnisko 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego i nasze stoisko impreza była bardzo udana z naszego punku widzenia gdyż po raz kolejny potwierdziła nasze możliwości logistyczne oraz pokazała, iż nasze stowarzyszenie to jedna wielka rodzina, która imprezę w na lotnisku potraktowała jak piknik rodzinny. Zarząd stowarzyszenia raz jeszcze dziękuje organizatorom Open Air Day 2017 za zaproszenie a wszystkim członkom stowarzyszenia za zaangażowanie i bardzo mile spędzony dzień.