Aktualności

20.09.2020 – II Mosiniada Rybieniec KSSK GWARD i powrót   z tarczą.

Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej (Klub Strzelecki Ziemia Chełmińska) oraz  Ośrodek Szkoleń Strzeleckich Rybieniec zaprosił nasze stowarzyszenie na zawody strzeleckie  „II MOSINIADA”, które polegały (jak nie trudno się domyślić)   na strzelaniu do tarczy  ISSF 20/50  na dystansie 50 oraz 100 metrów z karabinów Mosin  , oraz poproszono nas o przygotowanie wystawy broni historycznej. Wystawę przygotowaliśmy , cieszyła się dużym zainteresowanie , również   Pana @Olafa Popkiewicza archeologa prowadzącego popularny program telewizyjny „Poszukiwacze Historii” który wraz ze swoją ekipą przygotowywał materiał o broni historycznej.

Ale najważniejsze jest to że nasi  koledzy:

Wiesiek B wywalczył II miejsce , a przesympatyczny Piotruś M. III miejsce w konkurencji strzeleckiej  na 100 metrów. A reszta kolegów uplasowała się w pierwszej 10 .

Wszystkim kolegom którzy tak godnie reprezentowali nasz klub – Gratulujemy, i dziękujemy za pomoc logistyczną w organizacji wystawy ( szczególnie dziękujemy Serkowi), a kolegom z Rybieńca raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie ( i zwolnienie z opłaty startowej).

Za rok również Was odwiedzimy.