Aktualności

05.04.2019 – Gward i Spartakiada Klas Mundurowych w Olsztynie.

Klasy mundurowe które współpracują z KSSK Gward wzięły udział w I Wojewódzkiej Spartakiada Klas Mundurowych w Olsztynie.

Pierwsza Otwarta Wojewódzka Spartakiada Klas Mundurowych przeszła już do historii. Impreza została zorganizowana m.in. w celu uczczenia setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, a jej inicjatorami byli: Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, D-ca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Mirosław Bryś oraz Jacek Synakiewicz – Prezes Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo – Kolekcjonerskiego „Gward”.

Celem spartakiady jest upowszechnienie wśród młodych ludzi strzelectwa i sportów proobronnych, zachęcenie młodzieży szkolnej do wybrania ścieżki zawodowej związanej z formacjami umundurowanymi i zapewnienie uczniom klas mundurowych niezapomnianych wrażeń.

Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 12 pięcioosobowych drużyn z województwa warmińsko – mazurskiego oraz 3 drużyny z województwa pomorskiego i jedna reprezentacja z województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorzy spartakiady w swoich wystąpieniach podkreślali że z regionalnej imprezy nabrała ona ogólnopolskiego zasięgu. Łącznie na start stanęło 80 zawodników, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach:

Strzelanie z karabinka sportowego kbks 50 metrów,
Strzelanie z pistoletu sportowego kbks 25 metrów,
Rzut granatem,
Rzut w dal piłką lekarską,
Skłony tułowia,
Pierwsza pomoc medyczna.

Organizatorzy imprezy zapewnili młodzieży wiele dodatkowych atrakcji, a były to między innymi:pokaz sprzętu policyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie (videorajstrator, quady, pojazd specjalistyczny RD, motocykle, namiot techników daktyloskopii), pokaz tresury psa służbowego, stoisko promocyjne 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie, pokaz kolekcji broni KSSK „Gward” w Kwidzynie, strzelanie ze strzelb do rzutek dla wszystkich uczestników organizowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie, pokaz sprzętu Muzeum Techniki Wojskowej „Ziołowa Dolina”, policyjne stoiska promocyjne, symulator dachowania pojazdu udostępniony przez WORD Olsztyn oraz smaczna wojskowa grochówka.

Kulminacyjnym momentem imprezy była inscenizacja dynamicznego zatrzymania pojazdu, którym poruszał się niebezpieczny przestępca, zaprezentowana przez Zespół Wywiadowczy Ogniwa Patrolowego KMP w Olsztynie pod przewodnictwem instruktora taktyk i technik interwencji Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Olsztynie mł. asp Rafała Czerniewskiego.

Do rywalizacji o podium doszło na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Cietrzewiej w Olsztynie, i po całodniowych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców.

Wyniki zawodów:

Ranking drużynowy OPEN:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof E. Chroboczka w Szubinie – 873,5 pkt
2. Sportowe Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie – 872 pkt
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie – 831,5 pkt
4. Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu – 652,1 pkt

 

Ranking drużynowy:

1. Zespół Szkół w Górowie Iławeckim – 1115,1 pkt
2. Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie – 957,6 pkt
3. Liceum Ogólnokształcące CN-B im.Cichociemnych w Olsztynie – 921,5 pkt
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu – 893,7 pkt

Ranking indywidualny:

1. Jakub Gobis (ZS Górowo Iławeckie) – 317 pkt
2. Jakub Skibniewski (ZSZ Ostróda) – 298,6 pkt
3. Jakub Szydlik (ZS Górowo Iławeckie) – 286,1 pkt
4. Michał Chyczewski (LO CN-B Olsztyn) – 284,5 pkt

Ranking indywidualny kobiet:

1. Angelika Wąsewicz (ZS Górowo Iławeckie) – 279,5 pkt
2. Wiktoria Sadowska (LO CN-B Olsztyn) – 266,5 pkt
3. Paulina Goraj (ZSO 2 Kwidzyn) – 257,5 pkt
4. Anna Horak (ZSB Braniewo) – 250 pkt

Nagroda specjalna PZŁ ZO Olsztyn:

1. Adam Łoś (LO CEM WSFiZ Ełk) – 86,1 pkt
2. Jakub Skibniewski (ZSZ Ostróda) – 86 pkt
3. Igor Niewiadomski (ZSB Braniewo) – 82 pkt
4. Damian Kruciński (ZS Dzierzgoń) – 81,1 pkt