Aktualności

26.03.2019 – „Drzwi otwarte” ZSP w Szubinie – oferta edukacyjna 2019/2020

26 marca br. uczniowie klas trzecich gimnazjów i uczniowie klas ósmych szkół podstawowych wraz z rodzicami i nauczycielami odwiedzili ZSP w Szubinie i zapoznali się z ofertę edukacyjną szkoły.

Partnerzy i „Przyjaciele” szkoły, którzy zaprezentowali stoiska promocyjne i przedstawili swoją ofertę:

– Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bydgoszczy, Komendanta ppłk. Adama Ciesielskiego reprezentował ppor. Bartłomiej Budnik;

– 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, Dowódcę płk. Krzysztofa Stańczyka reprezentował żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej z 8 K-P Brygady OT;

– Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie Oddział Szubin – reprezentował Kierownik Leszek Jaśkowiak wraz członkami. Zaprezentowali oni m.in. uzbrojenie i broń kolekcjonerską (karabiny i pistolety);

– Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Bydgoszczy – punkt sprzedaży wycofywanego umundurowania i wyposażenia żołnierzy, kierowany w tym dniu przez P. Joannę Dydyszko wraz z pracownikami;

– mjr w st. spocz. Witold Błasiak – łączność radiowa i krótkofalarstwo oraz umundurowanie żołnierzy WP;

– Firma Phantom CQB & Rescue Training Equipment Dariusz Liss –
Bartosz Wróbel – prezentująca m.in. treningowe manekiny ewakuacyjne Phantom,

– Pani Julia Wiercioch – Stefańska wraz z siostrą i jej Koleżanką ze SP nr 2 w Szubinie – zasady udzielania pierwszej pomocy.

W pracowni komputerowej zorganizowano materiały i zadania z nagrodami dla tych, którzy interesują się logistyką i spedycją. Przedstawiono im atuty i możliwości pracy w zawodzie technik logistyk, technik spedytor oraz magazynier logistyk. Zadaniem przyszłych logistyków było takie uformowanie paletowej jednostki ładunkowej, zapewniający jej bezpieczny transport do klienta.

Podczas drzwi otwartych goście z dużym zainteresowaniem oglądali prezentację kierunku technik ekonomista. Mieli okazję poznania szczegółów związanych z procesem uczenia się i zdobycia kwalifikacji w zawodzie. Wielu z nich po zapoznaniu się z prezentacją zawodu technik ekonomista i rozmowach z nauczycielami utwierdziło się w przekonaniu podjęcia nauki w tym zawodzie. Daje on szerokie możliwości zatrudnienia w każdym przedsiębiorstwie w księgowości, kadrach, bankach, jednostkach samorządu terytorialnego, może również samodzielnie rozliczać działalność gospodarczą także związaną z logistyką.

Do podjęcia pracy w swoich firmach zachęcali pracodawcy, którzy przygotowali stanowiska reklamujące swoje przedsiębiorstwa i konkretne zawody:

– kucharz-

„Biesiadna Chata” w Kowalewie-Pani R. Damrath, uczennica K. Baranek;

„ Pensjonat „Stary Browar” w Szubinie- Państwo J.W. Nitka, uczennica K. Markiel.

Uczniowie realizujący praktyczną naukę zawodu w w/w restauracjach, wraz ze swoimi opiekunami, przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek pyszną degustację.

– sprzedawca-

„MAWIS” w Szubinie- Pani K. Wiśniewska.

Uczennice J. Olejniczak, Kamila Kautz i Julia Ośka przedstawiły w krótkim pokazie specyfikę zawodu a właścicielka drogerii przygotowała gadżety i drobne upominki dla zwiedzających.

– fryzjer

Panią Grażynę Rejment i jej „Salon Sztuki Fryzjerskiej” reprezentowali uczniowie Dawid Brzózan, Oliwia Wawer i Filip Chodorowski. W zeszłym roku Pani Grażyna Rejment w powiatowym konkursie „Mistrzowie Urody” otrzymała tytuł Fryzjera Roku.

Zakład Fryzjerski Damsko Męski- Pana M. Szymańskiego reprezentowały uczennice Weronika Bogusławska i Daria Iciak.

Chętni uczniowie mogli skorzystać z porad dotyczących pielęgnacji włosów oraz poddać się zabiegom fryzjerskim.

– stolarz

Zakład Stolarski, Pan I. Makowiecki.

Uczeń Kamil Galas zaprezentował podstawowe narzędzia pracy i wykonał karmniki dla ptaków.

-murarz- tynkarz

Nowak. Firma Budowlana w Szubinie- Pan M. Nowak.

Obecnie Branżowa Szkoła I stopnia w Szubinie współpracuje z ponad 40 zakładami pracy działającymi na terenie powiatu nakielskiego.