Aktualności

23.06.2016 Warsztaty szkoleniowe dla liderów i instruktorów organizacji proobronnych.

 

23.06.2016 – KSSK Gward uczestniczył w warsztatach szkoleniowych dla liderów i instruktorów organizacji proobronnych.
Zajęcia obyły się na terenie zaprzyjaźnionej z naszym stowarzyszeniem 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.
Szkolenie zostało przygotowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej departament Biura do Spraw Proobronnych które reprezentował ppłk Bogusław Kaczmarek.
Udział w warsztatach wzięli również „Podwodnik” Szkoła Ratownictwa Sportów Wodnych i Obronnych w Orzyszu, Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, Związek Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenie Szwadron Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich , Grupa Rekonstrukcyjna „Pomorze” z Tczewa oraz Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie, LOK Szczytno.
W pierwszym bloku tematycznym przedstawiciele organizacji zaprezentowali swoje dokonania szkoleniowe oraz zgłosili uwagi na temat wsparcia tego procesu przez resort obrony narodowej
Celem warsztatów było doskonalenie wiedzy i umiejętności z zakresu metodyki szkolenia bojowego.
Ważnym elementem przedsięwzięcia była tez możliwość wymiany doświadczeń w zakresie prowadzenia szkolenia w poszczególnych organizacjach.
W części głównej szkolenia odbyły się zajęcia metodyczne z zakresu przygotowania i prowadzenia szkolenia strzeleckiego, taktycznego, pierwszej pomocy na polu walki oraz obrony przed bronią masowego rażenia.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz dynamiczny, prezentacja sprzętu wojskowego przygotowana przez naszych przyjaciół z 9.BBKPanc.
W imieniu Biura do Spraw Proobronnych szkolenie obserwował ppłk Bogusław Kaczmarek. 9 BBKPanc reprezentował dowódca ppłk Marek Wasielewski i szef sekcji wychowawczej mjr Jan Smalarz.
Bardzo dziękujemy za ciekawie przygotowane zajęcia.