Aktualności

22.04.2017 – VIII spotkanie w ramach Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W sobotę na strzelnicy miejskiej przy ul. Strumykowej już ósmy raz odbyło się szkolenie z cyklu szkoleń probronnych dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowane w ramach Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia tego dnia rozpoczęły się bardzo wcześnie od zajęć z terenoznawstwa które prowadził Pan Wojtek Kapica z ZSO nr 2 z Kwidzyna .
Zajęcia tego dnia na strzelnicy podzielone były na grupy tematyczne : strzelanie z pistoletów bocznego i centralnego zapłonu, strzelanie z karabinu bocznego i centralnego zapłonu , szkolenie z ustawy obroni i amunicji oraz o wzorcowym regulaminie strzelnicy. Zostały również przeprowadzone zajęcia z samoobrony które poprowadził instruktor Jerzy Krygiel za co bardzo mu dziękujemy.
W trakcie zajęć wszyscy uczestnicy mogli poczęstować pyszną grochówką przygotowaną dla nas przez Bar Lotos z Kwidzyna oraz usmażyć sobie kiełbasę na ognisku. Tego samego dnia zostały przeprowadzone zawody strzeleckie w konkurencji pistolet bocznego zapłonu , karabin bocznego zapłonu oraz w strzelaniu ze strzelby głatkolufowej na czas.
A grupa kolekcjonerów z naszego stowarzyszenia zapoznawała się z budową oraz działaniem izraelskiego karabinu Galil .