Aktualności

2023.08.04-05 – Pokazy możliwości rożnego rodzaju sprzętu wojskowego.

4 i 5 sierpnia Bądki motocross  – pokaz możliwości naszego sprzętu już za nami.  Do Bądek na spotkanie przyjechał nasz klubowy sprzęt, sprzęt naszych członków oraz pojazdy osób zaprzyjaźnionych.  Między innym prezentowaliśmy:  BRDM-2, WZT-2, URAL 375, STAR 660, STRA 244, SCANIA  TGB 119, HONKER, HONKER sanitarka, motocykl DNIEPR, motocykl URAL, motocykl M-72, szwajcarski motocykl Condor, wojskowy MERCEDES G klasa oraz z Warszawy przyjechał na „kołach” VW Kübelwagen. Niestety na spotkanie nie dojechał nasz klubowy ZIŁ straż pożarna – koledzy z Szubina nie zdążyli skończyć naprawy sprzęgła a  ich HONKER sanitarka  jeszcze przed wyjazdem zaliczył poważną awarię silnika – mały remoncik a w drodze do Kwidzyna dodatkowo pękł przewód od wtryskiwaczy – później już obyło się bez awarii.  Wszyscy zainteresowani mogli nieodpłatnie pojeździć naszymi pojazdami a dodatkowo każdy mógł posmakować wojskowej grochówki. W niedzielę pojazdy powróciły na swoje miejsca i teraz czaka ich duże mycie i usuwanie usterek. Trochę się ich nazbierało. Całe spotkanie przygotował zespół naszych członków Tem WZT oraz duże podziękowania dla naszych członków z Inowrocławia, Szubina, Żnina, Kwidzyna, Sierpca,  Warszawy, Muzeum Wojska Polskiego, którzy specjalnie przyjechali nas wesprzeć w organizacji imprezy.
Nasze najbliższe plany:
12.08.2023r – Strzelnica Garnizonowa w Bydgoszczy ul. Rynkowska 9 – Zawody Strzeleckie
12.08.2023r – Gniew, VIVAT VASA 2023 – WCR Malbork organizuje piknik z okazji święta Wojska Polskiego a GWARD przygotowuje wystawę broni.
13.08.2023r – Strzelnica w Kobylnikach – Zawody Strzeleckie
19.08.2023r – Strzelnica miejska w Kwidzynie –Zawody strzeleckie o „Puchar Prezesa Cafe Sati Polska.