Aktualności

2023.06.22 – Zawody na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie.

W czwartek, 22. czerwca, na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Łąkowej odbyły się Zawody Strzeleckie. Pomysłodawcami rywalizacji byli członkowie Młodzieżowej rady Miasta. Prawo startu w imprezie mieli uczniowie lubawskich szkół: z klas 7-8 podstawówki i średnich. Do udziału zgłosiło się 19. zawodniczek i zawodników. Na wstępie uczestnicy odbyli odprawę i szkolenie, które przeprowadził Krzysztof Śmigielski, nauczyciel z lubawskiego Zespołu Szkół. On, podobnie jak Krzysztof Bartkowski, ks. Paweł Śliwiński i Sławomir Wiśniewski, wcielili się następnie w rolę sędziów. Nad jedną z konkurencji czuwał też radny Mikołaj Tański.
Pierwszą z konkurencji było strzelanie z tzw. wiatrówki. Tarcza o średnicy 10 cm oddalona była odzawodników o 10m, a strzelanie odbywało się w pozycji stojącej bez podpórki. Następnie uczestnicy zawodów mieli okazję „postrzelać” z broni krótkiej w konkurencji MantisX, a także sprawdzić się wrzucie granatem do celu. Wszystkie wymienione konkurencje składały się na klasyfikację końcową w trójboju. W rzucie granatem rywalizacja była bardzo zacięta i do wyłonienia medalistów potrzebne były
dogrywki. Z niespełna 20m do prostokątów o wymiarach 2×1 i 5x2m najlepiej trafiała Karolina Baranowska, która wyprzedziła Mikołaja Wiśniewskiego i Patryka Rupińskiego. Tuż za podium uplasowała się Dominika Truszczyńska. W MantisieX, który polegała na „stabilnej ręce” podczas wirtualnego strzelania, triumfował Błażej Dmochewicz (skuteczność 89,6%), a za nim zostali sklasyfikowani: Witold Szczepanek (88,4) i Dawid Brzozowski (88,0).
Niezwykle zacięty przebieg miało również strzelanie z pneumatycznego karabinka sportowego, czyli popularnej wiatrówki. Najlepsze „oko” miał Adam Jaworski, który w dziesięciu strzałach uzyskał 75 punktów (na 100 możliwych). O jeden punkt mniej zaliczył Filip Fidora, a 73 „oczka” uzyskał Antoni Urbański. Tuż za podium był Dawid Krefft (72).
Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji wyłoniono najlepszych w trójboju. Medal złotego koloru zawisł na szyi Karoliny Baranowskiej (łączna nota 48 punktów), srebro wywalczył Adam
Jaworski, a brąz Adam Rogowski (obydwaj po 45 punktów, o kolejności decydowała lokata wstrzelaniu z karabinka sportowego).
Medalistów udekorował Jacek Różański, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nad przebiegiem imprezy, która odbyła się we współpracy z lubawskim Zespołem Szkół i Kwidzyńskim Stowarzyszeniem sportowo-Kolekcjonerskim „GWARD”, czuwał Błażej Urbański.

źródło FB OSiR w Lubawie