Aktualności

2023.04.22 – I  Powiatowy Turniej Strzelecki dla drużyn  OSP i MDP – Goście z JW 4560

W sobotę 22 kwietnia 2023 roku KSSK GWARD współorganizował  I  Powiatowy Turniej Strzelecki dla drużyn  OSP i MDP z powiatu kwidzyńskiego.

Zawody strzeleckie były zorganizowane dla strażaków ochotników z OSP i MDP z broni sportowej do tarczy TS-1 z postawy leżąc. Strażacy ochotnicy pokazali, że nie tylko potrafią gasić pożary ale  równie dobrze dają sobie radę w rywalizacji sportowej na strzelnicy.  A to potwierdzają  wyniki które osiągnęli. Zarząd KSSK GWARD pragnie podziękować wolontariuszom z klubu GWARD, którzy pomogli w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu zawodów.

Również tego dnia przygotowaliśmy małą wystawę w naszym Muzeum w bunkrze dla byłych żołnierzy z 24 Pułk Łączności JW 4560 w Kwidzynie. Organizowana wystawa był jednym z elementów przygotowanego tego dnia wydarzenia „Spotkanie po latach byłych żołnierzy z 24. Pułku Łączności JW 4560”. Byli żołnierze JW 4560 po części oficjalnej w Starostwie Powiatowym w Kwidzynie – dawnych koszarach jednostki przyszli do naszego muzeum gdzie mogli zapoznać się z ekspozycją naszej wystawy.

 

Foto relacja dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Majewskiego.