Aktualności

2023.02.07 – Dzień piąty TRAFIONYCH FERII podsumowuje działania.

Dziś liczy się każdy mały punkt, każda czynność która może przyczynić się do zwycięstwa podczas tych tygodniowych zmagań. Jak co dzień zbiórka w Sali ,,W’’ godz.10.00 czekamy przysłowiowe „15minut” na pozostałych uczestników, dziś jest nas 36, nie wszyscy mogli dziś być z różnych względów. Kadeci jak każdego dnia gotowi do pomocy czekają aż uczestnicy ustawią się w kolumnie dwójkowej, przemarsz korytarzami do sali głównej którą na czas ferii stała się szkolna stołówka. Dowódcą tradycyjnie Dominika Hejnicka. Krótkie objaśnienie dzisiejszych zmagań i tego co dziś wszystkich czeka. Z założenia działania zaplanowano do 13:00. Wiemy, po doświadczeniu ostatnich dni, że trzy godziny to zdecydowanie za mało.

Piątek rozpoczął  się  od spotkania na placu wewnętrznym szkoły. Mimo padającego śniegu zaproszenie na finał TRAFIONYCH FERII przyjęli strażacy z OSP w Szubinie. Niespodzianką było spotkanie dwóch wozów strażackich: historycznego Ził z 1980 i współczesnego VOLVO z 2018. Ził to pojazd historyczny i należy do KSSK GWARD w Kwidzynie, obecnie jest na stanie KSSK GWARD Oddział Szubin. Uczestnicy zajęć feryjnych mieli okazję do dokonania porównań wyposażenia.

W ramach pierwszej pomocy ósmoklasiści prezentowali wszystkie umiejętności, które nabyli podczas trwania zajęć i byli za nie oceniani. Poziom okazał się bardzo wysoki. Wszyscy ósmoklasiści, którzy ćwiczyli z nami pierwszą pomoc wykazali się dużym zaangażowaniem w nabywaniu nowych umiejętności.

Dziś najdalej nawiązaną łącznością był kontakt z Danią oraz 7 łączności krajowych.

Wielką popularnością cieszyła się wystawa broni sportowej i historycznej przygotowana KSSK GWARD Oddział Szubin. Można było przymierzyć się, dopytać, pooglądać.

Jedną z konkurencji, która wywoływała wiele emocji było rozkładanie i składanie karabinu szkoleniowego na czas.

W tle pozostałych zadań prowadzono działania taktyczne, z pełnym zaangażowaniem i wyposażeniem.

 

Zanim odbył się apel końcowy wszyscy uczestnicy przeszli do pomieszczeń przeznaczonych do ćwiczeń taktyki, gdzie najbardziej zaangażowani ósmoklasiści współuczestniczyli w pokazie dynamicznym.

Udział w konkurencjach, połączony ze zwiedzaniem wystawy „100 odbiorników na 100 urodziny” Firmy ELTRA, przyciągnął również najmłodszych: Kasia, Nela, Nikodem, Leszek, Wojtek, Gracjan.

Ostatnim punktem dziś był apel i podsumowanie, który dyrektor Zespołu Szkół rozpoczęła od pozdrowienia: CZOŁEM KADECI, uzyskując odpowiedź: CZOŁEM PANI DYREKTOR. Wyróżniono najlepszych strzelców, najlepszą drużynę. Każdy z uczestników otrzymał upominek i apteczkę zawierającą:

– 2 szt. Chusteczki czyszczącej do skóry,

– 1 szt. plaster na szpulce,

– 14 szt. plastrów z opatrunkiem,

– 1 szt. opatrunek osobisty K,

– 2 szt. opatrunek osobisty M,

– 1 szt. opatrunek osobisty G,

– 1 szt. chusta opatrunkowa,

– 6 szt. kompres,

– 2 szt. opaska tkana,

– 1 szt. koc ratunkowy,

– 1 szt. nożyczki,

– 4 szt. rękawiczki winylowe,

– 2 szt. maseczka jednorazowa,

– 1 szt. instrukcja 1 pomocy.

 

Klasyfikacja strzelecka:

1 miejsce – Jakub Słodkiewicz

2 miejsce – Igor Tomczyk

3 miejsce – Szymon Czyż

4 miejsce – Eryk Smoter

5 miejsce – Filip Tafelski

6 miejsce – Kornel Katafiasz

7 miejsce – Dominik Wiśniewski

 

Klasyfikacja drużynowa:

Grupa BRAWO – 587 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Agata KAIZER)

Grupa DELTA – 499 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Wojtek MUZOLF)

Grupa ALFA – 412 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Roksana HABERA)

Grupa CHRLI – 404 PUNKTY (opiekun drużyny – Amelia HEWELT)

Grupa ECHO – 328 PUNKTÓW (opiekun drużyny – Julia MARAS)

 

Wyróżniono też najmłodszych uczestników: Tadka w poniedziałek, Kasię i Nikodema. Wrażenia uczestników jakie zauważyliśmy mogą prowadzić do stwierdzenia, że wszyscy naprawdę bawili się znakomicie, nawiązane nowe znajomości zdobyte doświadczenie podczas zajęć zapewne przyczynią się do miłego wspominania i oczekiwania na dalsze tego typu spotkania. Podziękować należy wszystkim kadetom OPW i klas wojskowych, bez ich pomocy i zaangażowania trudno byłoby zorganizować Trafione Ferie. Kadeci wykazali się w 100% podczas tych dni spędzonych wraz z uczestnikami Trafionych Ferii. Obowiązki i zadania jakie wykonywali pozwoliły na bezpieczne przeprowadzanie konkurencji i nie jednokrotnie swoją wiedzą i umiejętnościami pomagali tym którzy troszeczkę mieli kłopotów z wykonaniem zadań.  Za zaangażowanie i gotowość świadczenia pomocy dziękują: Alicja Jaśkowiak, Izabella Bodnar, Witold Błasiak, Piotr Jamróg, ks. Krzysztof Barczyński i Mateusz Smoliński. Dziękujemy pracownikom Zespołu Szkół: Pani Hani, Pani Joli za ciepłą herbatę i Panu Darkowi za techniczną pomoc.

 

Dziękujemy za wsparcie przedsięwzięcia:

– Panu Staroście Tadeuszowi Sobolowi za objęcie patronatem TRAFIONYCH FERII,

– Wojskowemu Centrum Rekrutacji z Bydgoszczy – za reprezentowanie instytucji podczas pierwszego dnia Trafionych Ferii i ufundowanie nagrody dla najlepszego strzelca,

– Powiatowi Nakielskiemu za materiały promocyjne i gadżety,

– 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej materiałami i ulotkami,

– Ochotniczej Straży Pożarnej z Szubina, za uświetnienie piątego dnia TRAFIONYCH FERII,

– KSSK GWARD oddział Szubin, za zorganizowanie wystawy broni i prezentację samochodu zabytkowego ZIŁ.

 

Kadeci, którzy zabezpieczali zajęcia:

Klasa IV TB Dominika Hejnicka, Anna Pęczek, Klasa III OPW Damian Kuźba, Klasa II OPW Marta Witkowska, Hubert Gwit, Julia Różańska, Wiktor Dominiak, Magdalena Zielińska, Klasa I OPW Julia Maras, Roksana Habera, Agata Kaizer, Amelia Hewelt, Bartek Moraczewski, Filip Wilkowski, Wojtek Muzolf, Marek Jaśkowiak, Piotr Wełnicki, Mikołaj Baczyński, Błażej Chełminiak I TEW Laura Smolińska, Bartek Baran, Martyna Ciesielska, Zuzanna Tyda.

 

Zapraszamy na następne TRAFIONE FERIE – sezon 2024.