Aktualności

2022.10.08 – Zawody Policji, Służb Mundurowych i Zawodników z PZSS na strzelnicy w Kwidzynie

Na strzelnicy miejskiej przy ulicy Strumykowej odbyły się w sobotę zawody strzeleckie o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz o puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna. W zawodach oprócz służb mundurowych mogli również startować wszyscy chętni pasjonaci posiadający uprawnienia do posiadania broni palnej.

W sobotę 08. 10. 2022 r. na strzelnicy miejskiej w Kwidzynie odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kwidzynie i Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Burmistrz Kwidzyna, Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie „Gward”, Szef Obrony Cywilnej miasta Kwidzyn i International Police Association Region Gdańsk.

Gości przywitał szef kwidzyńskich policjantów insp. Janusz Skosolas, a po chwili oficjalnie otworzył zawody wcześniej jednak zwrócił uwagę na  warunki bezpieczeństwa i zachowanie podczas pobytu na strzelnicy. W dalszej części insp. Skosolas przedstawił przebieg konkurencji.

Do zawodów strzeleckich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji stanęło kilkudziesięciu funkcjonariuszy służb mundurowych z całego województwa pomorskiego. Oprócz policjantów, w turnieju brali udział także przedstawiciele m.in. Straży Leśnej, Straży Granicznej, Wojska Polskiego.

W zawodach o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn startować mogli wszyscy posiadający uprawnienia do posiadania broni palnej.

W zawodach o puchar Komendanta KWP w Gdańsku Strażnicy Leśni indywidualnie zajęli wszystkie miejsca na podium. W klasyfikacji drużynowej 1 i 2 miejsce zajęła Straż Leśna, 3 miejsce Straż Graniczna a 4 miejsce Komenda Miejska Policji w Gdyni.

W zawodach o puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna 1 miejsce zajęła drużyna Weterani RP, 2 miejsce na podium należało do Senior LOK Gdańsk a 3 miejsce należało do Straży Leśnej z Gdańska.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podinsp. Elżbieta Żelechowska – Litka zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku wspólnie z Zastępcą Burmistrza Kwidzyna Piotrem Widzem oraz komendantem kwidzyńskiej jednostki insp. Januszem Skosolasem pogratulowała wszystkim zawodnikom, wręczając dyplomy, puchary i nagrody zwycięzcom.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

 

 

Tekst, Foto dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie