Aktualności

2022.08.10 – Gward Zaprasza na obchody „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego

Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD zaprasza:

15 Sierpnia 2019 roku od godzinie 10:00 na uroczyste otwarcie wystawy ” Broń Palna Wojskowa Polskiej Produkcji ” oraz ” Historia Bagnetu Wojskowego”

Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania do godziny 10:00 do godziny 13:00  ( Bunkier pod Biały Pałacykiem ul. Warszawska 18 )

ps. Dla miłych gości dzięki uprzejmości Cafe Sati Polska Polska Sp.z o.o. kawa z expresu , z mlekiem i cukrem gratis

 

Kwidzyńskie Centrum Kultury postanowiło w tym roku świętować trochę inaczej niż dotychczas, niemniej równie uroczyście, a na pewno bliżej mieszkańców Kwidzyna.

Główne obchody odbędą się na Gdanisku, na którym stanie scena muzyczna i odbędzie się pokaz militarny, zorganizowany przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie Gward wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji z Malborka oraz VII Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej we współpracy z Miastem Kwidzyn.W trakcie obchodów na Gdanisku będzie można zobaczyć wystawę broni historycznej, zabytkowych odznak wojskowych i pojazdów wojskowych. Nie zabraknie również grochówki z prawdziwej kuchni polowej.

Dla najmłodszych w Wakacyjnym Centrum Uśmiechu wystąpią popularne Frutaki. Ich przeboje: „Gruszka” czy „Światła drogowe” znane są wszystkim dzieciom.
Dla wielbicieli muzyki patriotycznej przewidziano koncert „Serce w plecaku” w wykonaniu Artes Ensemble. Jest to kostiumowe widowisko, przygotowane specjalnie na Święto Wojska Polskiego w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i instrumentalistów z udziałem publiczności.