Aktualności

2021.02.17 – Klub Gward a my kupujemy pistolet VIS 100 M1.

Klub GWARD- nazwa od polskiego rewolweru GWARD a my kupujemy pistolet VIS.
Do tej pory w naszych zbiorach mieliśmy pistolet VIZ wz. 35. Nasz egzemplarz to przedwojenna produkcja z 1938 roku i jest to broń typowo kolekcjonerska z której nie strzelamy a służy głównie jako eksponat na naszych wystawach.
Teraz kupiliśmy pistolet VIS 100M1 wyprodukowany w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu rok produkcji 2020. Nazwa pistoletu VIS nawiązuje do przedwojennego pistoletu wz. 35 Vis, zaś liczba 100 wynika z wprowadzenia broni w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski. Pistolet jest bronią o ruchomej lufie i zamku ryglowanym, działającą na zasadzie krótkiego odrzutu lufy, ryglowanej w oknie wyrzutowym zamka, poprzez jej przekoszenie. Posiada w przedniej części, pod lufą szynę Picatinny przeznaczoną do mocowania laserowego wskaźnika celu lub oświetlenia taktycznego. Pistolet dla strzelców prawo i leworęcznych. VIS 100M1 powstał w wyniku rozwijanej konstrukcji PR-RAGUN i stanowi element indywidualnego systemu walki Tytan. Posiada zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem. Mechanizm spustowo-uderzeniowy pojedynczego i podwójnego działania (SA/DA), kurkowy. Pistolet jest wyposażony w otwarte kontrastowe przyrządy celownicze, umożliwiające strzelanie w warunkach nocnych.
Nasze wspomnienia ze spotkania w Fabryce Broni „ŁUCZNIK” w Radomiu 2016 gdzie poznaliśmy pistolet PR 15 „ Ragun” protoplastę dzisiejszego VISa.

 

14.11.2016 – Wizyta delegacji z KSSK Gward w Fabryce Broni w Radomiu.

Content not available.
Please allow cookies by clicking Accept on the banner