Aktualności

14.04.2018 – Zawody strzeleckie w Braniewie o puchar dowódcy jednostki.

Uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kwidzyna Roksana Wojciechowska zdobyła pierwsze miejsce i puchar dowódcy 9BBKPanc. w Zawodach Strzeleckich Młodzieży z KBKS, które odbyły się w sobotę, 14 kwietnia na strzelnicy 9 brygady. W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli również kwidzynianie z klasy „Bezpieczeństwa Publicznego” II Liceum Ogólnokształcącego.

Zawody Strzeleckie Młodzieży z KBKS zorganizowały wspólnie: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej i zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARD z Kwidzyna. Do udziału w zawodach zgłosili się uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych z Braniewa, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka, Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kwidzyna i harcerze z 1 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Pożarniczej im. Stefana Batorego z Komendy Hufca ZHP w Braniewie.Na młodzież, która wzięła udział w sportowej rywalizacji strzeleckiej czekało wiele innych niespodzianek. Żołnierze batalionu zmechanizowanego 9 brygady przygotowali dla nich kilkanaście stanowisk tematycznych, przy których młodzi ludzi mogli nauczyć się wielu przydatnych umiejętności takich jak np. czytanie mapy, wyznaczanie azymutu i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Żołnierze zaprezentowali im także swoją broń i wyposażenie.

Na zakończenie spotkania w 9BBKPanc. najlepszych zawodników uhonorował w imieniu dowódcy brygady: ppłk Janusz Okulus, dowódca batalionu zmechanizowanego w towarzystwie Jacka Synakiewicza, prezesa Stowarzyszenia „Gward” z Kwidzyna.

Foto relacja na stronie 9BKP 

Bardzo dziękujemy Pani Marcie Hajkowicz za udostępnienie zdjęć.