Aktualności

09.07.2016 W sobotę KSSK Gward uczestniczył w festynie „Toruń razem z NATO”.

 

09.07.2016 – W sobotę KSSK Gward na zaproszenie Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Torunia uczestniczyliśmy w festynie „Toruń razem z NATO”, zorganizowanym w związku z trwającym w Warszawie Szczytem NATO. Impreza trwała od piątku na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Toruniu. Nasz stoisko było wspólne z Muzeum Historyczno-Wojskowym z Torunia oraz Muzeum Broni i Barwy z Unisławia. Bardzo pomagali nam przez cały dzień prywatni kolekcjonerzy Tomasz Ługiewicz oraz Tomasz Okorski.
Dzięki uprzejmości Pana Tomka Ługiewicza mieliśmy niepowtarzalną możliwość prezentacji prawdziwego białego kruka wśród broni palnej oryginalnego karabinu samopowtarzalnego Maroszka wz. 38M oraz G41, G43, MP18, MP35, polskich Mauserów…
Zgodnie z programem imprezy odbyły się mimo niesprzyjającej pogody koncerty, liczne pokazy – walki wręcz, tresury psów oraz wystawy sprzętu służb wojskowych i mundurowych. Można było dokładnie obejrzeć m. in. czołgi, wyrzutnie rakiet i mobilne laboratorium kryminalne. Dzięki zaangażowaniu kolegów wojskowych z CWA z Torunia impreza dla nas okazała się szalenie ciekawą oraz interesującą. Bardzo dziękujemy organizatorom za poczęstunek oraz możliwość prezentacji naszej kolekcji, która to cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.