Aktualności

07.10.2016 – Dzień Otwartych Koszar w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej.

7 października 2016 roku tego dnia świętowała rocznicę swojego powstania 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej która to zaprosiła KSSK Gward do uczestniczenia w świętowaniu.
Święto w jednostce rozpoczęło się uroczystym apelem. Była to okazja do odznaczeń i wyróżnień oraz oficjalnych wystąpień. Jedno z nich wygłosił dowódca 9BBKPanc. płk Jacek Ostrowski, który dziękował żołnierzom i pracownikom brygady za dotychczasową pracę i służbę.
W ramach obchodów święta brygady zorganizowany został Dzień Otwartych Koszar. Goście mogli zwiedzić jednostkę i zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu brygady i nie tylko, jedną z atrakcji był wojskowy śmigłowiec transportowo-bojowy Mi-24, który przyleciał do Braniewa z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim, czołg T-34 z Muzeum Militariów z Mrągowa i pokaz umiejętności kawaleryjskich w wykonaniu ułanów ze Stowarzyszenia Szwadron Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, działającego w Starogardzie Gdańskim.
Mino bardzo brzydkiej pogody dzień dla członków KSSK Gard na pewno zostanie w pamięci na zawsze. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie oraz pozdrawiamy Przyjaciół z 9 BKP z Braniewa.