Aktualności

06.10.2017 –  Zawody strzeleckie z okazji 23 urodzin 9 BKP z Braniewa.

Dla uczczenia 23 urodzin Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej nasz stowarzyszenie zostało poproszone o zorganizowanie zawodów strzeleckich z broni historycznej o puchar dowódcy 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa Pana płk dypl. Jacka Ostrowskiego.

Pogoda tego dnia nam dopisała i na zawody zgłosiło się 15 trzy osobowych drużyn, nie tylko z wojska  ale również przedstawicieli z zaprzyjaźnionych służ mundurowych, Policji , Straży Granicznej , Służby Więziennej , Straży Pożarnej. Kolekcjonerzy z naszego stowarzyszenia przygotowali  również małą prezentacje  broni historycznej. Zawody przebiegły bezpiecznie,  a najlepsze wyniki osiągnęli przedstawiciel Straży Granicznej na drugim miejscu uplasowała się Policja na trzecim miejsce zajęła drużyna z   kompani wsparcia z  9BKP. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Miasto Kwidzyn oraz Sati Polska.

Najlepsze wyniki indywidualne po dogrywce w której uczestniczyło aż 17 zawodników osiągnęli zawodnicy:

  1. Wioleta Wolszczak – 44 punkty
  2. Kamil Płoski – 43 punkty
  3. Dariusz Grabowski – 43 punkty.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów dowództwu  i żołnierzom  z 9BKP.