AktualnościOdkrywcy

06.08.2018 – Odkrywcy przekazali „Trzewik” do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie

 6 sierpnia 2018 roku, w Muzeum Zamkowym w Kwidzynie nastąpiło oficjalne przekazanie TRZEWIKA POCHWY MIECZA –  znalezionego przez członków stowarzyszenia GWARD  dniu 31.05.2018 roku.  Przedstawiciel Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Pan inspektor Jakub  Mosiejczyk , na  ręce kierownika placówki Pana Janusza Cygańskiego w obecności Pani adiunkt Joanny Jezierskiej z działu archeologii i etnografii, oraz asystenta Pana Łukasza Rzepczyńskiego z działu historii i sztuki  przekazał ten cenny zabytek. Jest to pierwsze ale zapewniamy że nie ostatnie przekazanie przez nasze stowarzyszenie przedmiotów zabytkowych które, wzbogacą kolekcję naszego wspaniałego, miejscowego muzeum.  Na okoliczność  przekazania zostali zaproszeni przedstawiciele naszego stowarzyszenia – prezes Jacek Synakiewicz, oraz znalazca Tomasz Wojciechowski.  Podczas spotkania omówiono zasady dalszej współpracy i kierunków poszukiwań prowadzonych przez nasze stowarzyszenie.