Aktualności

05.06.2018 – Wizyta żołnierzy z 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa w Kwidzynie.

We wtorek 5 czerwca 2018  na zaproszenie KSSK Gward odwiedzili nasze miasto żołnierze z 9 Brygady Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego z Braniewa pod dowództwem Pana płk  Dariusza Kosowskiego.  Wizyta w naszym mieście rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Zamkowego , funkcję gospodarza pełnił  Pan Janusz Cygański – Kierownik Muzeum w Kwidzynie. Kolejnym punktem pobytu był zawody strzeleckie z broni historycznej  o puchar dowódcy 9 BKPanc.  Zawody zostały przeprowadzone w  trzech konkurencjach na strzelnicy Miejskiej przy
ul . Strumykowej a w rywalizacji uczestniczyła młodzież z Klas Mundurowych ZSO NR 2 w Kwidzynie. Po wyłonieniu najlepszego zawodnika udaliśmy się na Tereny Wypoczynkowe Miłosna gdzie razem spędziliśmy wieczór przy ognisku w bardzo miłym towarzystwie. Mamy nadzieję że wizyta dowódcy oraz żołnierzom z 9BKP w Kwidzynie się spodobała. Będą od teraz uczestniczyć w imprezach patriotycznych organizowanych na terenie naszego miasta oraz powiatu kwidzyńskiego i w miarę możliwości będzie wspierać nasze działania.