Aktualności

04.05.2016 Odwiedziny żołnierzy 9. Brygady Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego z Braniewa.

04.05.2016 – W środę na zaproszenie KSSK Gward odwiedzili nasze miasto żołnierze 9. Brygady Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego z Braniewa pod dowództwem Pana płk dypl. Jacka Ostrowskiego. Wizyta w naszym mieście rozpoczęła się od zwiedzania zespołu Katedralno- Zamkowego , oraz Krypty Wielkich Mistrzów. Funkcję gospodarza pełnił Pan Adam Nosko który to wywiązał się wzorowo ze swojego zadania gdyż zrobił na naszych gościach ogromne wrażenie swoją wiedzą historyczną oraz sposobem i jej prezentacji. ( Ogromne podziękowania dla dyrekcji Kwidzyńskiego Centrum Kultury). Następnie w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Kwidzyńskim Stowarzyszeniem Sportowo Kolekcjonerskim Gward, a 9 Brygadą Kawalerii Pancernej im. króla Stefana Batorego z Braniewa. Kolejnym punktem pobytu był zawody strzeleckie w trzech konkurencjach które to dla żołnierzy z Braniewa Gward zorganizował na strzelnicy Miejskiej przy ul . Strumykowej a w sprawnym przeprowadzeniu całej imprezy bardzo pomogła nam młodzież Klas Mundurowych ZSO NR 2 w Kwidzynie. Po wyłonieniu najlepszego zawodnika udaliśmy się na Tereny Wypoczynkowe Miłosna gdzie razem spędziliśmy wieczór przy ognisku w bardzo miłym towarzystwie. Mamy nadzieję że wizyta dowódcy oraz żołnierzom z 9BKP w Kwidzynie się spodobała. Będą od teraz uczestniczyć w imprezach patriotycznych organizowanych na terenie naszego miasta oraz powiatu kwidzyńskiego i w miarę możliwości wspierać nasze działania.