Aktualności

01.03.2015 KSSK Gward „ Rajdem Wyklętych” pod lasach Miłosnej.

 

01.03.2015 – KSSK Gward „ Rajdem Wyklętych” pod lasach Miłosnej, którego organizatorem była Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie i Pan Piotr Widz we współpracy z Urzędem Miejskim, i Stowarzyszeniem Przyjaciół Żołnierzy Armii Krajowej uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W czasie rajdu uczniowie kwidzyńskich szkół wcielili się w role partyzantów, którzy wykonywali zadania operacyjne w lasach i na osiedlu Miłosna. M.in. prowadzili akcję propagandową, a także dokonywali rozpoznania terenu patrolowanego przez UB.
Nasze zadanie polegało na przygotowaniu patroli UB, które to miały za zadanie ujęcie żołnierzy. Posiadaliśmy dwa patrole zmotoryzowane oraz 4 piesze. Przeprowadziliśmy również zawody strzeleckie z karabinku bocznego zapłonu na dystansie 50 metrów oraz w rzucie granatem do celu. Obie konkurencje były punktowane i mały duży wpływ na osiągnięty wynik.
Najlepszym wynik osiągnął
Szwadron o kryptonimie Leszek 580 pkt [-0 pkt za aresztowania przez UB] = 580 pkt
Szwadron o kryptonimie Żelazny 570 pkt [- 120 pkt za aresztowania przez UB] = 450 pkt.
Szwadron o kryptonimie Zygmunt 651 pkt [- 0 pkt za aresztowanie przez UB] = 651 pkt.
Szwadron o kryptonimie Zagończyk 680 pkt [- 240 pkt za aresztowanie przez UB] = 440 pkt.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy wyniku i mamy nadzieję, że pomogliśmy w godnym upamiętnieniu wszystkich organizacji Żołnierzy Niezłomnych działających w Kwidzynie i na terenie powiatu kwidzyńskiego w latach powojennych.